MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ PEDAGOJİK FORMASYON KESİN KAYIT DUYURUSU

         Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi bünyesinde yürütülmekte olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı kapsamında 2018-2019 Güz Dönemi Ön kayıt başvurusu ile ilgili Fakültemiz Yönetim Kurulu Kararı ile toplam 1000 kişilik kontenjan belirlenmiş, bu kapsamda 25-29 Haziran 2018 tarihlerinde ön kayıtlar alınmıştır.

     BAŞVURU SAYILARI VE KONTENJANLARI DEĞERLENDİRİLEREK TÜM ÖN KAYIT BAŞVURUSU YAPANLARIN ASİL KAYDININ ALINMASI KABUL EDİLMİŞTİR.

 Asil adayların kesin kayıtları, 02-06 Temmuz 2018 tarihlerinde aşağıda istenen evraklarla birlikte Manisa Celal Bayar Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Fakültesi A Blok (Manisa-Merkez Uncubozköy Sağlık Kampüsü) Pedagojik Formasyon Birimine şahsen veya Noter vekâleti ile yapılacaktır. Fax, Posta ve Kargo ile kesin kayıt kabul edilmeyecektir.

Pedagojik Formasyon Eğitimi MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ çerçevesinde yürütülecektir.

Teorik Derslere  %70, Uygulamalı derslere % 80 devam zorunluluğu bulunmaktadır.

PLANLANAN DERS BAŞLANGICI: 04 AĞUSTOS 2018

 

Kesin Kayıtta İstenen Belgeler

a. Asil Kayıt Dilekçesi  (Ekte Sunulmuştur)

b.  1 Adet Vesikalık Fotoğraf

c. Öğrenim Ücretinin I. Taksiti olan 1054 TL. nin yatırıldığına dair banka dekontu  


Ücretler  

T.C. Ziraat Bankası Manisa Merkez Şubesi

TR 47000100018839477265-5059 no'lu hesaba yatırılacaktır.

Not: Ücretlerin herhangi bir T.C. Ziraat Bankalarının Şubelerinin gişelerinden veya ATM den yatırılması gerekmektedir.

**BANKAMATİKTEN YAPILACAK İŞLEM ADIMLARI:**


**MCBU .EĞİTİM FAKÜLTESİ FORMASYON ÜCRETİ ÖDEMESİ;

-KARTSIZ İŞLEMLER MENÜSÜ

-PARA YATIRMA

-HESABA PARA YATIRMA

-BAŞKASININ HESABINA PARA YATIRMA

-TCKN GİRİŞİ/ CEP TEL NO GİRİŞİ VE HESAP NO BİLGİSİ GİRİŞİ

-HESAP NO: 0188-39477265-5059

-MİKTAR   ( BU DÖNEM İÇİN TAHSİLAT TUTARI 1.000-TL OLUP, ATM'YE MAKSİMUM 1054-TL BANKNOT KONULMASI GEREKMEKTEDİR.)

-GELEN SMS GİRİŞİ YAPILIR VE MAKBUZ ALINIR. 

 

DERS MUAFİYETİ HAKKINDA:

Kesin kayıt yapıldıktan sonra daha önce alınıp başarılı olunan derslerden muaf olmak için (iki dönemde de okutulacak dersler için) 09 Temmuz-03 Ağustos 2018 tarihlerinde aşağıda belirtilen belgelerle birlikte pedagojik formasyon birimine dilekçe ile başvurulması gerekmektedir.Anılan tarihler geçtikten sonra yapılacak muafiyet talepleri dikkate alınmayacaktır. Muaf sayılan dersler için ücret iadesi kesinlikle yapılmaz (YÖK'ün Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esasların 4. Bölüm 10. Maddesinin 3. Bendi uyarınca).

Bu kapsamda öğrencilerimiz Yükseköğretim Kurumlarında Pedagojik Formasyon Eğitimi, Tezsiz Yüksek Lisans Eğitimi, Lisans Eğitimi ve Lisansüstü Eğitimi kapsamında daha önce alıp başarılı oldukları derslerden muaf tutulmak için transkript ve ders içeriklerinin ekli olduğu dilekçeyle başvuruda bulunabilir.

Ayrıca Üniversitemize Pedagojik Formasyon kaydını yaptırıp daha sonraki günlerde kaydını sildirmek isteyenler, dersler başlamadan önce resmi dilekçe ile kaydını sildirdiği takdirde ücret iadesi yapılacaktır. Ders başladıktan sonra kaydını sildirenlere ayrıca ücret iadesi yapılmayacaktır.

Muafiyet Başvurusu için gerekli belgeler:

A) Başvuru Dilekçesi

B) Onaylı Transkript

C) Onaylı ders içerikleri

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI DERSİ MUAFİYET DUYURUSU 

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Öğretmenlik uygulaması dersinden muaf olunabilmesi için Yüksek Öğretim Kurulu başkanlığının Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifika  Programına İlişkin Usul ve Esasların 4. Bölüm 10.Maddesinin 4. Fıkrasında;

İlgili Fakülte Yönetim kurulu kararıyla Özel öğretim kurumlarında veya MEB'e bağlı okullarda bir öğretim yılından az olmamak kaydıyla öğretmenlik yaptığını belgeleyenler, Öğretmenlik Uygulaması dersinden muaf tutulabilir. Ayrıca, pedagojik formasyon derslerinin alındığı dönemde MEB'e bağlı okullarda ücretli öğretmenlik, özel öğretim kurumlarında sözleşmeli öğretmenlik veya Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak Kur'an Kursu Öğreticiliği yapmakta olanlar, Öğretmenlik Uygulaması dersinden muaf tutulabilir denilmektedir.

     Yukarıdaki şartları taşıyan kursiyerlerimiz öğretmenlik yaptığına dair EK’ te belirtilen dilekçe, resmi üst yazı, SGK’dan alınacak hizmet dökümü ve hizmet cetveli belgelerini ekleyerek 02 Eylül 2018 tarihine kadar Formasyon birimine başvuru yapmaları gerekmektedir. Eksik belge veya zamanında müracaat etmeyenler söz konusu dersi almak zorundadır.

 Önemli Not: 

1- Pedagojik formasyon derslerinin alındığı dönemde MEB'e bağlı okullarda ücretli öğretmenlik, özel öğretim kurumlarında öğretmenlik veya Kur'an Kursu Öğreticiliği yapmakta olan kursiyerlerimiz daha önce öğretmenlik yaptığına dair resmi üst yazı, SGK’dan alınacak hizmet dökümü ve hizmet cetveli belgelerinin yanında şu anda çalışmış oldukları kurumdan alınacak onaylı sözleşme yazısı, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak onaylı sigorta giriş belgesini de dilekçelerine eklemek zorundadır. Ayrıca bu durumda olan kursiyerlerimizin dönem sonunda taahhüt edilen öğretmenliği yaptıklarına dair resmi üst yazı, SGK’dan alınacak hizmet dökümü ve hizmet cetveli belgelerini de getirmeleri gerekmektedir. Dönem sonunda ilgili belgeleri tamamlamayan kursiyerlerimiz öğretmenlik uygulaması dersinden başarısız sayılacaklardır. 

2- Başvurular şahsen yapılmalıdır. Posta veya fax yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3-Öğretmenlik uygulaması dersinin Akademik takvimi ve uygulama okulları uygulama başlamadan önce sitemizde duyurulacaktır. Ayrıca Öğretmenlik Uygulaması Manisa Merkezde bulunan okullarda yapılacaktır. Uygulama (2 Teorik+ 6 uygulama saati) için okullara 14 hafta ve hafta içi 1-3 gün gidilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Dersler başladıktan sonra herhangi   bir nedenle kayıt sildirilmesi veya programa devam edilmemesi durumunda ücret iadesi kesinlikle yapılmayacaktır.

  

 Yapılacak bütün bilgilendirmeler için MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ WEB SAYFASI http://egitim.cbu.edu.tr/  takip edilmelidir.

 

İletişim: Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi A Blok (Uncubozköy Kampüsü) 

 

Telefon: 0 236 233 4740

SON SINIF ASİL KAYIT LİSTESİ

MEZUNLAR ASİL  KAYIT LİSTESİ

Kesin Kayıt Dilekçe Örneği 

Dersler Muafiyet Dilekçe Örneği

Staj Muafiyet Dilekçesi

Formasyon Dersinde Okutulacak Dersler Çizelgesi

 

iletişim

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Formasyon Birimi

İsa ÇOLAK


 +90 (236)

233 47 40

HAFTASONU +90 (236)

201 11 19

HAFTAİÇİ
 • Basinda Biz
 • ubs
 • Eğitim Kataloğu
 • Foto Arşiv
 • Mezunlar
 • dersprogramları
 • istek
 • wifi
 • akademikcv
 • mail
 • Kütüphane
 • googleplay
 • facebook
 • Youtube
 • Twitter
 • İnstagram
 • googleplus
 • formasyon
 • derslikler
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik